Szpitale miejskie w Trójmieście

Szpitale

Autyzm to choroba, która może mieć wiele twarzy. Czasem prawidłowa diagnoza stawiana jest po wielu latach życia małego człowieka, który przez długi czas musi zmagać....

medycyna, apteki, leczenie, logopeda, autyzm, terapia

Czym jest autyzm?

2017-08-28 | Grzegorz

Autyzm to choroba, która może mieć wiele twarzy. Czasem prawidłowa diagnoza stawiana jest po wielu latach życia małego człowieka, który przez długi czas musi zmagać się z tą niepełnosprawnością. Niełatwo jest nam pogodzić się z takim werdyktem, lecz warto wiedzieć, że autyzm ma różne stopnie i nie zawsze oznacza dla dziecka niepełnosprawność.
W centrum leczenia autyzmu rodzice zasięgają rady oraz kontrolują zdrowie swojego smyka. Specjaliści różnych dziedzin pracują nad tym, aby poprzez odpowiednio dobrane leki, rehabilitację i pomoc innego rodzaju dziecko rozwijało się prawidłowo we wszystkich sferach życia. Między innymi pomoże maluchowi w ćwiczeniu swojego aparatu mowy oraz właściwego wymawiania głosek. Dzieci autystyczne często później zaczynają mówić, w związku z czym mają niewielkie opóźnienia w stosunku do swoich rówieśników. Nieprawidłowa mowa może wpływać na inne zdolności dziecka - sprawność manualną, czytanie, pisanie. 
Centrum logopedyczne to także miejsce, w którym rodzice znajdą pomoc dla siebie. Wychowywanie dziecka z chorobą autystyczną jest obciążające finansowo dla całej rodziny, ale także trudne ze względu na nietypowe problemy. Każde dziecko zasługuje na miłość. W centrum medycznym rodzice nauczą się jak kochać swoje dzieci, tworząc dla nich idealne warunki rozwoju. Dowiedzą się jak poprzez zwykłe czynności i przejawy troski pomóc swojemu dziecku oraz walczyć z jego ograniczeniami. Choroba autystyczna to nie wyrok. Wiele dorosłych osób żyje z autyzmem i prowadzi szczęśliwe udane życie.

Centrum logopedyczne Daniela Michniewicz

Nenckiego 138
52-212 Wrocław

http://www.logopeda-michniewicz.pl

Artykuły wg słów kluczowych:


Kategorie

Leczenie

Zdrowie

Medycyna

Uroda

Apteki

Lekarstwa

Urologia

Autorzy

Grzegorz

Krzysztof

Halina

Grażyna

Kalendarium