Szpitale miejskie w Trójmieście

Szpitale

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Pies to niezastąpiony towarzysz. Jest kompletnie oddany właścicielowi całym....

owczarek staroangielski, hodowla owczarków, szczenięta Bobtaila

Jaką rasę psa wybrać?

2018-06-15 | Grażyna

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Pies to niezastąpiony towarzysz. Jest kompletnie oddany właścicielowi całym swoim psim sercem.
To inteligentne zwierzę łatwo wytresować i nauczyć podstawowych komend. Wielu z nas na jakimś etapie swojego życia decyduje się na zakup lub przygarnięcie psa. Jednak istnieje wiele ras psów. Jak wybrać tą odpowiednią dla nas? Pierwszym pytaniem jakie powinna zadać sobie osoba chcąca kupić psa jest pytanie odnoszące się do jego rozmiaru. 
Mały czy duży pies? Dokonując tego wyboru musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jak duże mamy mieszkanie ile czasu będziemy w stanie poświęcić na spacery. Do tego dochodzi pielęgnacja. 
Niektóre psy są nie tylko duże, posiadają również długą grubą sierść, która wymaga pielęgnacji. Taką rasą jest owczarek staroangielski inaczej zwany Bobtailem. Ta stara rasa psów ma wielu zwolenników. Pies ten zachwyca swoim wyglądem oraz łagodnym usposobieniem. Szczenięta Bobtaila wyglądają naprawdę uroczo co wiele osób skłania do ich zakupu. Jeśli już zdecydujemy się na przykład na tę rasę, musimy poszukać odpowiedniej hodowli. 
Obecnie łatwo paść ofiarą oszustów, którzy prowadzą pseudohodowle. Nie jest to zgodne z prawem a zakupiony w takiej hodowli szczeniak może być chory. Wybrana przez nas hodowla owczarków powinna być dokładnie przez nas sprawdzona. 
Dobry hodowca np taki jak MACOES nie ma nic do ukrycia i powinien bez problemu odpowiedzieć na każde nasze pytanie. Powinien nam również doradzić jak zajmować się naszym szczeniakiem.

Artykuły wg słów kluczowych: