Szpitale miejskie w Trójmieście

Szpitale

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu Polaków, w różnym wieku. Niesprzyjające warunki pracy, nieodpowiednia dieta, nadwaga - to tylko kilka z....

zdrowie, uroda, leczenie, żylaki, klinika

Laser - najlepszy sposób na żylaki

2017-09-06 | Halina

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka wielu Polaków, w różnym wieku. Niesprzyjające warunki pracy, nieodpowiednia dieta, nadwaga - to tylko kilka z czynników, które sprzyjają ich powstawaniu. Nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych schorzeń. Wiele osób obawia się diagnozy. Zupełnie niepotrzebnie. Obecnie, nie trzeba decydować się na ich operacyjne usuwanie, co jest kłopotliwe i czasochłonne. 
Dzięki postępowi medycyny, żylaki kończyn dolnych nie muszą być problemem. Jeśli udamy się do lekarza specjalisty, który stwierdzi, że żylaki kwalifikują się do usunięcia, zapewne poleci leczenie żylaków laserem. Ta stosunkowo nowa metoda to obecnie najlepszy sposób na żylaki. Pozwala ona na sprawne i szybkie usunięcie ich, bez potrzeby dokonywania zabiegu chirurgicznego. Tym sposobem można usunąć większość żylaków kończyn dolnych. 
Czytaj więcej: http://klinikavenamed.pl
Zabieg taki polega na zamknięciu światła żyły promieniem laserowym. Zabieg jest stosunkowo krótki, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest w zasadzie bezbolesny. Praktycznie zaraz tuż po nim pacjent jest w pełni sprawny i może udać się do domu. Nie ma potrzeby zostawania na obserwacji, a jedynie trzeba odbyć wizytę kontrolną. W ten sposób nie stracimy kilku dni na zwolnieniu lekarskim, jak to ma miejsce w przypadku zabiegu operacyjnego. 
Jeżeli mamy żylaki, warto udać się niezwłocznie do chirurga naczyniowego na kontrolę, bez obaw, że skieruje nas na operację.

Artykuły wg słów kluczowych:


Kategorie

Leczenie

Zdrowie

Medycyna

Uroda

Apteki

Lekarstwa

Urologia

Autorzy

Grzegorz

Krzysztof

Halina

Grażyna

Kalendarium