Szpitale miejskie w Trójmieście

Szpitale

Panie zwykle zdecydowanie lepiej dbają o swoje zdrowie. Najwyższy czas, aby także panowie wzięli się za siebie i przestali się wstydzić chorób, które im zagrażają.....

uroda, medycyna, leczenie, urologia

Nietrzymanie moczu nie jest powodem do wstydu

2017-11-14 | Grzegorz

Panie zwykle zdecydowanie lepiej dbają o swoje zdrowie. Najwyższy czas, aby także panowie wzięli się za siebie i przestali się wstydzić chorób, które im zagrażają. Do niedawna utrzymywano, że problem z nietrzymaniem moczu dotyczy wyłącznie pań. Okazuje się jednak, że ta przykra przypadłość dotyka równie często panów. W przypadku zauważenia nietrzymania moczu, koniecznie trzeba się zwrócić do lekarza, ponieważ jest to najczęściej sygnał, że coś nie tak jest ze zdrowiem.

Zwykle jest to blokada cewki moczowej, ale często jest to też objaw choroby prostaty. Zwykle lekarz zleca badania PSA, które pozwalają ocenić stan zdrowia prostaty, czyli ważnego gruczołu. W części przypadków okazuje się, że jest problem z prostatą. Niekoniecznie musi to być rozpoznanie raka prostaty. Jednak należy pamiętać, że im wcześniej taki nowotwór zostanie wykryty, tym większe są szanse na jego skuteczne wyleczenie. Dziś jego leczenie jest bardzo skuteczne. Jeśli ten wstydliwy dla niektórych problem nie jest związany z chorobą, to warto poznać sposoby na nietrzymanie moczu.

Przede wszystkim należy zadbać o ogólną kondycję organizmu. Rzucenie palenia, ograniczenie kofeiny, słodkich napojów i alkoholu zdecydowanie zmniejszy nietrzymanie moczu. Koniecznie trzeba też ćwiczyć mięśnie Kegla i utrzymywać właściwą wagę ciała. Jednak te wszystkie środki to tylko sposoby zastępcze. Bezwzględnie konieczna jest konsultacja z lekarzem i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Warto zapisywać wszystkie epizody nietrzymania moczu, a następnie pokazać zapiski lekarzowi. Ułatwi to mu i przyspieszy postawienie właściwej diagnozy i rozpoczęcie leczenia.

Artykuły wg słów kluczowych: