Szpitale miejskie w Trójmieście

Szpitale

Walka o prawo do życia nienarodzonych dzieci, to podstawowe żądanie wysuwane przez wszystkie ruchy antyaborcyjne. Stop aborcji, zatrzymać aborcję, to określenia, które....

kaja godek, stop aborcji

Zatrzymać aborcję

2018-07-09 | Krzysztof

Walka o prawo do życia nienarodzonych dzieci, to podstawowe żądanie wysuwane przez wszystkie ruchy antyaborcyjne. Stop aborcji, zatrzymać aborcję, to określenia, które w ostatnim czasie pojawiły się na ulicach polskich miast. 
Ruchy antyaborcyjne skupione wokół takich osób, jak Kaja Godek nasiliły swoją działalność żądając zmian w Polskim prawie, aby zakazać poprzez przepisy możliwości jakiejkolwiek możliwości aborcji. Próby zmian w prawie antyaborcyjnym nasiliły również działalność ruchów patrzących bardziej liberalnie na kwestie związane z aborcją. 
To one bardzo mocno znów ruszyły do społeczeństwa z hasłami złagodzenia przepisów antyaborcyjnych. Niestety dyskusja wokół aborcji każdorazowo wywołuje znaczne napięcia pomiędzy przedstawicielami liberalnych poglądów na aborcję, a osobami reprezentującymi skrajnie konserwatywny pogląd na możliwość dokonywania zabiegu usunięcia ciąży. Należy jednak zauważyć, że kwestia aborcji w kraju, gdzie 98% obywateli deklaruje się, jako osoby wierzące, a 95% deklaruje się, jako katolicy temat aborcji nie powinien budzić emocji oraz nie powinien być podnoszony, gdyż zgodnie z nauką Kościoła dominującego w naszym kraju życie poczęte podlega szczególnej ochronie. 
Warto zatem zastanowić się, czy podnoszenie kwestii aborcyjnych w polskim społeczeństwie nie jest każdorazowo próbą odsunięcia wzroku opinii publicznej od bieżących problemów społecznych i politycznych. 
Zasadnym zadaje się zatem pytanie o fakt, czy tematyka aborcji powinna być nagłaśniana przez media, jeśli 95% obywateli naszego kraju jest katolikami.
Wiecej informacji na ten temaz znajdziesz na tej stronie.

Artykuły wg słów kluczowych: