Szpitale miejskie w Trójmieście

Szpitale

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi po skończeniu szkoły średniej w dalszym ciągu chce się kształcić i staje przed dylematem wyboru uczelni oraz....

psychologia, praca psychologa

Zawód dający satysfakcję

2018-08-10 | Grzegorz

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi po skończeniu szkoły średniej w dalszym ciągu chce się kształcić i staje przed dylematem wyboru uczelni oraz kierunku. 
Nie jest to wcale proste, ponieważ system edukacji jest skonstruowany tak, że kładzie nacisk na ogólną wiedzę. Często uczniom brakuje czasu na rozwój osobistych zainteresowań i nie wiedzą kim chcą być w przyszłości. 
Bywa również tak, że nieraz czują do czegoś pociąg jednak są rozdarci pomiędzy wyborem kierunku ryzykowniejszego, który podpowiada im serca, a takiego, który nie do końca im odpowiada, jednak gwarantuje zatrudnienie i stabilizację finansową po ukończeniu edukacji. Kierunki humanistyczne wedle panującego stereotypu są dla większości bez przyszłościowe, jednak pomimo tego psychologia niezmiennie od lat cieszy się dużą popularnością i chętnych kandydatów jest więcej niż dostępnych miejsc. 
Nie ma powodów do zaskoczenia, ponieważ jest to dziedzina nauki bardzo fascynująca i mająca odniesienie do naszej codzienności. Dzięki psychologii lepiej rozumiemy otaczającą rzeczywistość i jesteśmy w stanie wyłapywać schematy w postępowaniu ludzkim, a także przewidywać następstwa zachowania. 
Wielu chętnych na studiowanie zastanawia się co potem, jednakże praca psychologa to obszerna dziedzina i osoba, która czuje pasję i powołanie do zawodu, z pewnością znajdzie gdzieś miejsce zatrudnienia. 
Praca psychologa (np.:Katarzyna Konczelska) pomaga w podwyższeniu jakości życia ludzi i szuka rozwiązań na problemy oraz metod wpływu, daje więc z pewnością dużo satysfakcji.

Artykuły wg słów kluczowych: